Agia Galini – perła południowej Krety

Zdecydowana większość turystycznych kurortów na Krecie znajduje się na jej północnym Wybrzeżu. Południe to przede wszystkim góry, klifowe nabrzeże, cisza i spokój. Jest jednak kilka miejsc, które oferują turystom wszystko, co potrzebne do spędzenia wymarzonego urlopu. Jednym z takich miejsc jest położona około 60 km na południowy wschód od Rethymnonu Agia Galini, niegdyś wioska rybacka a obecnie jeden z największych kurortów turystyczny na Krecie.

Photo credit: Dave Hamster / Foter / CC BY
Photo credit: Dave Hamster / Foter / CC BY

W Agia Galini nowoczesność miesza się z tradycją pod każdym względem. Część miejscowości stanowią stare zabudowania z niesamowicie wąskimi, stromymi uliczkami wijącymi się na wzgórzu, z którego  roztacza się wspaniała panorama na zatokę oraz port. Jednak napływ turystów sprawia, że pojawia się coraz więcej nowoczesnych zabudowań, hoteli, apartamentowców, które burzą dotychczasowy klimat tej rybackiej wioski. Wielka szkoda. Ale turyści z pewnością nie narzekają, gdyż wraz z rozwojem bazy noclegowej rośnie liczba pubów, tawern i innych atrakcji. Na chętnych na wypoczynek nad wodą czeka plaża, która może nie urzeką swoimi rozmiarami czy wyglądem, ale ci bardziej wybredni mogą znaleźc w okolicznych zatockach wiele malutkich, niesamowicie urokliwych małych , piaszczystych plaż.

Photo credit: ThomasKohler / Foter / CC BY
Photo credit: ThomasKohler / Foter / CC BY

Agia Galini jest też dobrym miejscem dla tych, którzy nastawiają się na zwiedzanie Krety, szczególnie jej południowej części. Nieodzownym w takim przypadku staje się wypożyczenie własnego środka transportu, gdyż komunikacja z resztą wyspy jest mocno utrudniona. Można też skorzystać z wycieczkowych rejsów, ale statki kursują głównie na pobliskie wysepki.

Agia Galini mapka


Dodaj swoj opinię