Gardaland – trochę rozrywki nad Gardą

Ten kto spędza urlop nad Jeziorem Garda lub w okolicy i szuka jakichś atrakcji dla dzieci może śmiało uderzać do Gardalandu. To największy park rozrywki w tym rejonie Włoch, jego powierzchnia to ponad 60 ha. Jest też najczęściej odwiedzanym parkiem we Włoszech, rocznie gości on blisko 3 miliony ludzi. Trzeba przyznać, że liczby te robią wrażenie.

Gardaland, Jezioro Garda
Gardaland – najpopularniejszy włoski park rozrywki

Oczywiście nie tylko dzieci znajdą tutaj coś dla siebie, bo ich rodzice pewnie równie chętnie skorzystają z atrakcji typu Blue Tornado, czyli kolejki górskiej, która oferuje przeciążenia sięgające 5g :) Trzeba przyznać, że jest tutaj sporo atrakcji niedostępnych dla młodszych, mniejszych dzieci. Dosyć często słyszałem tego typu uwagi. Tak więc 3-4 latki, albo raczej ich rodzice mogą czuć się nieco zawiedzeni, ale przy takich rozmiarach nietrudno znaleźć atrakcje i dla maluchów. Aczkolwiek jeśli kupuje się drogi bilet, a potem okazuje się, że z dużej części atrakcji mogą skorzystać tylko rodzice, to pozostaje niedosyt.

Gardaland, Jezioro Garda
Kolorowy Gardaland

Mało atrakcyjne ceny

Generalnie park podzielony jest na trzy strefy – Fantasy, Adventure, Adrenaline. Są oczywiście bary, restauracje, jest kino, akwarium i parę innych ciekawostek. Na szczęście istnieje możliwość wykupienia biletu obejmującego wstęp do wybranych miejsc na terenie parku. Na szczęście, bo ceny akurat są tutaj najmniejszą atrakcją. I choć różnorodność biletów jest bardzo duża (na wybrane obiekty, bilety rodzinne, grupowe, jedno – kilkudniowe itp) to z wydatkiem około 30-50 Euro na osobę należy się liczyć. Zresztą warto wcześniej zajrzeć na stronę parku i zastanowić się jaki wybór byłby najkorzystniejszy. Zresztą zniżki są również przy zamówieniach online, więc może warto od razu już kupić bilet na stronie.

Park Gardaland
Kolejka górska Blue Tornado

Park znajduje się w południowej części Jeziora Garda, w pobliżu miejscowości Peschiera del Garda. W okolicy jest też kilka innych podobnego typu przybytków jak choćby np. Movieland, czyli park, w którym odtworzono miejsca i scenografie z wielu znanych filmów. To wszystko oczywiście połączone z różnymi ślizgawkami i karuzelami. Ale nie byłem tam osobiście i trudno mi powiedzieć czy warto tam zajrzeć. W każdym bądź razie po kolejkach do kasy i zapełnionych parkingach można stwierdzić, że cieszy się on równie dużym powodzeniem co Gardaland.

Park Gardaland
Karuzela, karuzela
Park Gardaland
Charakterystyczny punkt Gardalandu – drzewo pomarańczowe

3 komentarze

 1. judytka
  judytka at |

  Oj moje dzieci byłyby w siódmym niebie:) Chyba wiem,gdzie spędzimy następne wakacje:)

  Reply
 2. Pini
  Pini at |

  Zdjęcia robią wrażenie. Jezioro Garda to osławione i podobno piękne jezioro we Włoszech. Niestety jeszcze tam nie byłem.

  Reply
 3. Tomek
  Tomek at |

  Ta kolejka to Rapthor a nie Blue Tornado

  Reply

Dodaj swoj opinię