Magiczna Fontanna w Barcelonie

W Barcelonie mozna znaleźć wiele magicznych miejsc czy budowli. Jest też i Font Magica, czyli Magiczna Fontanna. Zbudowana w 1929 roku w bezpośrednim sąsiedztwie Placa Espana, hal targowych Fira de Barcelona oraz Muzeum Narodowego Sztuki Katalońskiej, spod którego spływające kaskady wody stanowią uzupełnienie Magicznej Fontanny.

W dzień niepozorna (kaskady nie działają), wieczorami przyciąga tysiące turystów pokazami z cyklu woda-dźwięk-światło. W zależności od pory roku warto wcześniej zorientować się dokładnie o której godzinie rozpoczyna się pokaz. Wstęp jest bezpłatny, a pokazy trwające około 15-20 minut odbywają się, z krótkimi przerwami, po kilka razy danego wieczoru. To jednak też zależy od pory roku.

W oczekiwaniu na pokaz można podziwiać widok na pogrążającą się w ciemnościach Barcelonę…

Barcelona sunset
Zmrok zapadający nad Barceloną

Parametry Magicznej Fontanny też robią wrażenie – pojemność 3 mln litrów, rozmiar basenu 50×65 metrów, 3600 dysz wodnych oraz ponad 4700 lamp podświetlających. Jeśli dodać do tego, że pokazy odbywają się pod pięknie oświetlonym Muzeum Katalońskim u stóp wzgórza Montjuic, z rozświetloną stolicą Katalonii w tle, to można sobie wyobrazić jakie wrażenie robi całość

Font Magica - magiczna Fontanna w Barcelonie
W oczekiwaniu na rozpoczęcie pokazu – Font Magica – Magiczna Fontanna w Barcelonie widoczna w dole

Pokazy potrafią gromadzić po kilka tysięcy widzów, więc warto przyjść troszkę wcześniej i zająć dogodne miejsce do obserwowania pokazu. Przy czym miejsce pod samą fontanną, gdzie zawsze zbierają się największe tłumy, wcale nie jest najlepsze. Lepiej ustawić się w większej odległości, tak by móc objąć wzrokiem całą fontannę i w pełni móc podziwiać efekty świetlne i … wodne :)

Fonta Magica - magiczna Fontanna Barcelona
Gdy zapada zmrok włączane są kaskady płynące spod Muzeum Narodowego Sztuki Katalońskiej
Font Magica - magiczna Fontanna Barcelona
Rozpoczyna się pokaz fontann, ze światłami Barcelony w tle
Font Magica - magiczna Fontanna Barcelona
Muzeum Sztuki Katalońskiej u stóp wzgórza Montjuic

Pokazy odbywają się do muzyki współczesnej, klasycznej czy lokalnej. Dlatego nawet jeśli trafimy na taki pokaz kilka razy, każdy z nich może być inny, przy każdym Magiczna Fontanna w Barcelonie prezentuje się nieco inaczej, zaskakując coraz to nowymi efektami. Poniżej próbka takiego pokazu:


Jeden komentarz

  1. Magiczna Fontanna Barcelona | Barceloneta
    Magiczna Fontanna Barcelona | Barceloneta at |

    […] atrakcji. Muzea, stadiony, piękna architektura, kościoły, parki, morze. Ale jest też i  Magiczna Fontanna, która co wieczór gromadzi tysiące widzów podziwiających spektakle z cyklu światło – […]

Dodaj swoj opinię