Parc de la Ciutadella

Barcelona to duże miasto, w którego centrum panuje spory zgiełk, ulice zapełnione są samochodami i skuterami, a głównymi arteriami miasta przewalają się tłumy mieszkańców i turystów. Są jednak, i to w samym centrum, miejsca, gdzie można się wyciszyć, odetchnąć i po prostu odpocząć. To parki.

Parc de la Ciutadella jest jednym z nich.

Parc de la Ciutadella to wielka oaza zieleni i spokoju w samym sercu miasta! Tu można zrobić sobie piknik na trawniku, popływać łódką, zwiedzić ZOO, muzeum zoologiczne a przy odrobinie szczęścia (lub nieszczęśćia, jak kto woli;) natknąć się na plenerowy koncert. To tutaj, w 1888 roku odbywała się Wystawa Światowa.

Centralny punkt parku, zbudowanego na miejscu zburzonej cytadeli (stąd nazwa), to monumentalna Kaskada, w której projektowaniu brał udział sam Antonio Gaudi.

Barcelona
Arc de Tromf – Łuk Triumfalny stanowił swego czasu wejście do parku.
Barcelona
Centralny punkt parku, zbudowanego na miejscu zburzonej cytadeli (stąd nazwa), to monumentalna Kaskada, w której projektowaniu brał udział sam Antonio Gaudi
Barcelona
Kaskada prezentuje się bardzo okazale.
Barcelona
Wejście do groty
Barcelona
Malowniczy widok z groty na kaskadę i park.
barcelona
Jeszcze jeden rzut oka na Łuk Triumfalny. Wspaniały widok. Klimatu miejsca dopełniaja skrzeczące papugi, które żyją w palmach.


Dodaj swoj opinię