Prater – park rozrywki w Wiedniu

Prater należy do największych atrakcji turystycznych Wiednia. Jest to jeden z najbardziej znanych parków rozrywki w Europie. Sercem, tego obszernego kompleksu, zlokalizowanego w samym centrum Wiednia, jest ogromny Diabelski Młyn, który kręci się już od 1897 roku. Ta mierząca około 65 metrów wysokości karuzela, z charakterystycznymi wagonikami kręci się bardzo powoli, dzięki czemu można delektować się widokiem Wiednia.

Park rozrywki Prater wita!

Wstęp do parku jest bezpłatny, dzięki czemu każdy może na spokojnie zdecydować, z których atrakcji chciałby skorzystać.  A wybór jest bardzo szeroki – od karkołomnych karuzeli i rollercoasterów oferujących ekstremalne doznania i szok dla żołądka, po tradycyjne salony luster czy strachy na lachy. W sumie ponad 250 atrakcji.  Drugą największą atrakcją Prateru, po Diabelskim Młynie, jest Praterturm, czyli najwyższa na świecie karuzela łańcuchowa. Wyciaga ona śmiałków na wysokość 117 metrów po czym zaczyna wirować z prędkością około 60 km/h. Widoki ponoć są wspaniałe, o ile ktoś jest gotów otworzyć oczy :-) Jest nawet gabinet figur woskowych Madamme Tussaud. Nie brak oczywiście również atrakcji dla dzieci, które pod okiem rodziców mogą skorzystać z wielu karuzel i zabaw. Na terenie parku nie brakuje również punktów gastronomicznych czy sklepów z pamiątkami. Na spokojnie można tutaj spędzić cały dzień, park czynny jest do północy.

Największa atrakcja Prateru - Diabelski Młyn
Największa atrakcja Prateru – Diabelski Młyn

 

Dotarcie do parku nie jest trudne, szczególnie jeśli korzysta się z komunikacji miejskiej. Zmotoryzowani powinni kierować się na dzielnicę Leopoldstadt, w niej właśnie znajduje się park. Przy czym trzeba mieć na uwadze, że Prater to nie tylko wesołe miasteczko, ale również rozległy park, którego teren obejmuje około 6 milionów metrów kwadratowych! Na jego terenie leży m.in. stadion im. Ernsta Happela, który był areną wielu ważnych wydarzeń sportowych.

Praterturm - największa na świecie karuzela łańcuchowa
Praterturm – największa na świecie karuzela łańcuchowa

Jeden komentarz

  1. Kasia
    Kasia at |

    Park nie wiele zmienił się odkąd byłam tam w liceum, super przygoda :)

    Reply

Dodaj swoj opinię