Verona i balkon Julii

Słynni włoscy kochankowie – Romeo i Julia, dzięki Williamowi Szekspirowi stali się symbolem Verony. Dom Julii, Casa di Giulietta jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem w tym pięknym mieście, leżącym na północy Włoch.

Casa di Giulietta – Dom Julii

Dom kochanki szekspirowskiego Romea mieści się w samym centrum, nieopodal głównego placu miasta Piazza delle Erbe. Ogromny tłok przed bramą prowadzącą na podwórze tylko potwierdza, że jesteśmy w najpopularniejszym miejscu Werony. Są też i inne oznaki świadczące o wyjątkowym jego znaczeniu dla zakochanych…

Wejście do domu Julii w veronie
Ściany wejścia na podwórze domu Julii Capuletti pokrywają tysiące miłosnych wyznań układające się w jedyne w swoim rodzaju graffitti

Pewną ciekawostką może być fakt, że choć romans mógł być tylko literacką fikcją, dom ten naprawdę należał do rodziny Capulettich.

Wejście na dziedziniec domu Julii jest darmowe. Płatne (kilka Euro) natomiast jest wejście do samego domu, z którego można wejść na słynny balkon, pod którym Romeo wyśpiewywał swoje uczucia dla swojej ukochanej :)

Chyba najsłynniejszy balkon na świecie
Chyba najsłynniejszy balkon na świecie

Jeśli nie chcecie wydawać tych kilku euro na bilet, są inne możliwości ich wydania, kto wie czy nie ciekawsze. Na miejscu, w podwórzu, znajdują się sklepiki z pamiątkami dotyczącymi, a zakochani mogą sobie sprawić oryginalne pamiątki, z wyszywanymi na miejscu ich imionami, inicjałami czy miłosnymi wyznaniami. Chętnych nie brakuje, gdyż większość turystów poddaje się magii tego miejsca i pragnie w jakiś sposób uwiecznić swoją miłość. Kolejnym ze sposobów jest przypięcie kłódki z wypisanymi imionami czy inicjałami. Kto wcześniej nie zaopatrzył się w kłódkę, może to zrobić oczywiście na miejscu :)

Setki kłódek pozostawionych przez zakochane pary
Setki kłódek pozostawionych przez zakochane pary

Pod słynnym balkonem znajduje się naturalnej wielkości posąg Julii wykonany z brązu. Stanął tutaj w latach 70-tych XX wieku i od razu stał się jednym z najchętniej fotografowanych posągów w Weronie. Kolejnym obowiązkowym rytuałem odwiedzających to miejsce, jest dotknięcie piersi Julii, które ma zapewnić powodzenie w miłości.

Dotknięcie piersi Julii ma zapewnić powodzenie w miłości
Dotknięcie piersi Julii ma zapewnić powodzenie w miłości

Zobacz galerię zdjęć z Domu Julii Capuletti


Jeden komentarz

  1. Garda
    Garda at |

    Miejsce warte odwiedzenia. Obraz kłódek pozostawionych przez zakochane pary oraz dotknięcie piersi Julii, które ma zapewnić powodzenie w miłości. Głowną atracją oczywiście jest najsłynniejszy balkon na świecie.

    Reply

Dodaj swoj opinię