Sirmione – perełka nad Gardą

Sirmione to niewielkie, kilustysięczne miasteczko leżące na cyplu wcinającym się głeboko w południową część Jeziora Garda. Historia tej miejscowości sięga IV-V w p.n.e! Jej najbardziej charakterystycznym punktem jest XIII wieczny zamek. W Sirmione znajdują się też dwa stare kościoły oraz pozostalości rzymskich budowli.

XIII wieczny zamek w Sirmione

XIII wieczny zamek w Sirmione

Scaliger Castle jest udostępniony dla turystów, którzy za niewielką opłatą (kilka euro) mogą zwiedzić jego dziedzińce i wspiąć się na wieżę, z której widok jest chyba największą atrakcją.

Widok z wieży zamku w Sirmione

Widok z wieży zamku w Sirmione

Rozglądając się we wszystkie strony świata zobaczymy cały półwysep na którym leży Sirmione oraz dużą część Gardy.

Widok z wieży zamku w Sirmione

Widok z wieży zamku w Sirmione

Spacerując wzdłuż brzegu, w kierunku końca cypla, dotrzemy do Grotte di Catullo, czyli rzymskich budowli przy których ciągle trwają prace archeologiczne. Cały, dość rozległy teren Grotte di Catullo udostępniony jest turystom (wstęp płatny).

Możemy swobodnie spacerować wśród starożytnych ruin. Przy każdej budowli znajduje się informacja jaką funkcję pełnił ten budynek w czasach swojej świetności. Natomiast w kilku salach muzealnych można obejrzeć setki starożytnych “skarbów” wykopanych na terenie rzymskiej posiadłości.

Grotte di Catullo - rzymskie ruiny w Sirmione

Grotte di Catullo – rzymskie ruiny w Sirmione

Skalna plaża w Sirmione

Skalna plaża w Sirmione

Galeria zdjęć Sirmione – zapraszamy do obejrzeniaWyświetl większą mapę

Poleć innym to miejsce

  • Facebook
  • Google Plus
  • NK
  • Wykop
  • Pinterest
  • Twitter