Jak dotrzeć z lotniska do centrum Barcelony

Lotnisko El Prat, drugi co do wielkości port lotniczy w Hiszpanii, położone jest około 10 km od Barcelony. Posiada trzy terminale, przy czym trzeci (C) obsługuje tylko loty krajowe, głównie wahadłową linię Barcelona – Madryt.

Jak dotrzeć z lotniska do centrum miasta?

Najprościej oczywiście taksówką, których pod terminalami nigdy nie brakuje. Koszt takiej przyjemności to około 20 Euro. Jest to też zarazem najszybszy sposób na dotarcie do miasta. Są jeszcze, na szczęście, znacznie tańsze i całkiem wygodne autobusy.

Linie A1 i A2, wyruszające odpowiednio spod terminali 1 i 2, kursują praktycznie non-stop i to wprost do samego centrum miasta. Zatrzymują się w zaledwie kilku miejscach, za to najważniejszych – Placa Universitat, Placa Espana i Placa Catalunya. To już samo centrum miasta i w razie potrzeby można bez problemu przesiąść się w metro lub autobus miejski i dojechać do konkretnego miejsca.

Z tego ostatniego przystanku, czyli Placa Catalunya, autobusy wyruszają również w drogę powrotną na lotnisko, zatrzymując się w tych samych miejscach. Warto jednak, dla pewności, wsiąść właśnie na Placu Katalonii. Autobusy kursują systematycznie i często, ale chętnych nie brakuje, więc może zabraknąć miejsca, potem jeden czy drugi korek i już zaczyna być nerwowo, bo samolot przecież nie zaczeka. Warto sobie zaoszczędzić stresu.

Cena przejazdu to kilka euro (4-5), łącznie z bagażami.

Dodaj swoj opinię