Metro w Barcelonie

Metro to zdecydowanie najdogodniejszy sposób na sprawne poruszanie się po mieście. Sześć linii, dziesiątki stacji, szybkie, klimatyzowane wagony, częste kursy. Cóż więcej potrzeba.

Bilety

Bilety można nabyć w specjalnie oznaczonych kioskach, w których sprzedaje się też bilety autobusowe i losy loterii. Najłatwiej nabyć je jednak bezpośrednio w metrze – w automacie. Tam można sobie wybrać rodzaj biletu (jedno lub wieloprzejazdowy, okresowy, rodzinny itp itd). Warto wcześniej zastanowić się jaki rodzaj biletu będzie najbardziej dla nas ekonomiczny. Chwila zastanowienia a można naprawdę sporo zaoszczędzić :) Jedyny minus automatów to oczywiście możliwość, że nie będzie miał drobnych by wydać nam resztę. Bo aby zakupić bilet nie trzeba mieć odliczonej kwoty, można nawet płacić banknotami.

Na metro i autobusy obowiązują te same bilety. I tak, w zależności od naszych potrzeb mamy do wyboru:

  • pojedynczy przejazd – 2,15 Euro
  • 10 przejazdów – 10,30 Euro
  • 30 przejazdów 42,50 Euro

Korzystając z metra dobrze mieć ze sobą plan wszystkich linii. Na peronach niby wszystko jest ładnie rozrysowane (każda linia ma swój kolor), ale jeśli chcemy dotrzeć w jakieś odległe miejsce, prawdopodobnie będzie potrzeba przesiadki, a wtedy zawsze właśnie dobrze mieć pod ręką mapkę.

Bezpieczeństwo w metrze.

Nie jest tak źle jak można gdzieniegdzie przeczytać, ale generalnie należy uważać. Im bardziej wyglądasz jak turysta tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś się Tobą “zainteresuje”. Mieć na oku portfele, komórki, plecaki w tłoku itd. Zresztą to samo dotyczy poruszania się po samym mieście.

Przeczytaj o bezpieczeństwie w Barcelonie, nie tylko w metrze

Strona internetowa metra w Barcelonie – http://www.tmb.cat/en_US/home.jsp

Metro w Barcelonie
Metro w Barcelonie

Dodaj swoj opinię